Nowy sezon Demo Farma 2023/2024

Nowy sezon Demo Farma 2023/2024

Czas zacząć nowy sezon Demo Farmy – sezon 2023/2024. Przypomnijmy, że Demo Farma jest projektem z hasłem przewodnim Tu Teoria Spotyka się z Praktyką. Co to oznacza? W tym roku mamy do dyspozycji aż 15 lokalizacji, w których będziemy sprawdzać nasze odmiany rzepaku i zbóż, a także najlepsze technologie dopasowane do warunków danego regionu, czyli przelejemy dane z katalogów i broszur bezpośrednio na pole. 

Ten rok stoi pod znakiem wielu odmian testowych. Do dyspozycji mamy aż 3 nowe odmiany pszenicy, które będziemy testować i obserwować, aby następnie tylko te najlepsze wprowadzić do sprzedaży. Mamy nową odmianę pszenżyta ozimego, a także odmiany dobrze już Państwu znane, czyli RGT Diplom, nagrodzony Izydorem 2023 oraz odmianę Gordian. 

W przypadku rzepaków nie zaskoczymy Państwa nowościami, ale po raz kolejny zaprezentujemy najwyżej plonujące w kraju odmiany, między innymi LG Arnold – TERMINATOR PLONOWANIA –  co pokazuje już 2 sezon na Naszych Demo Farmach, ale również u Państwa w Gospodarstwach. Dodatkowo nowość i odkrycie poprzedniego sezonu, Zeus, który plasuje się w czołówce plonowania oraz niezwykle odporny na werticiliozę InVigor Dazzler. 

Demo Farma 2023/2024 to aż 9 województw, czyli 9 różnych warunków glebowych a także atmosferycznych. Na stronie mogą Państwo na bieżąco śledzić zabiegi, które zostały wykonane, a także lustracje, które wykonujemy przynajmniej raz w miesiącu. W tym sezonie wprowadzamy nowość! Obserwacje pól będą prowadzone nie tylko przez nas i wolników, ale także przez satelity, które mogą być na Demo Farmach zdecydowanie częściej niż my.. Satelita przedstawi nam kondycję roślin w postaci mapy, gdzie poza kondycją będziemy mogli również określić stopień wegetacji (NDVI). Przykładowy pogląd plantacji na zdjęciu numer 1.

Pszenica ozima siew 07.11.2023 

Zdjęcie 1

Zapraszam do obserwacji naszych odmian i technologii na Demo Farmach.